* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

SVARBIAUSIA – GERAS PASIRUOŠIMAS

SVARBIAUSIA – GERAS PASIRUOŠIMAS
Vasarą vieni planuoja atostogas, kiti – remontus. Tačiau prieš imdamiesi teptukų ir volelių, sužinokite, kaip pasiruošti sienų dažymui. Tai svarbus veiksmas, o jo laikas priklauso nuo pagrindo būklės, įbrėžimų, įtrūkimų ir kitų defektų kiekio.

Pakanka penkių žingsnių, norint pakeisti sienas svajojama spalva. Jei viską darysite patys, turėsite ne tik puikiai paruoštas sienas, bet sulaksite šeimos bei draugų pasitenkinimo ir susižavėjimo.

Naujo pagrindo paruošimas

Šviežias tinkas turi tinkamai išdžiūti. Turi praeitį laiko, kad tinkas gerai sukibtų ir įvyktų būtinos cheminės reakcijos. Bet kokius apdailos darbus reikia pradėti išdžiūvus tinkui: cementinis kalkinis išdžiūsta po 3–4 savaičių, gipso – po 2–3 savaičių. Nepriklausomai nuo apdailos būdo (glaistymas ar dažymas),šviežią tinką dėl jo itin stipraus įsigeriamumo būtina apdoroti atitinkamu gruntavimo impregnantu ACRYL-PUTZ®.

Tolesni darbai priklausys nuo apdailos būdo.

Atnaujinamo pagrindo paruošimas

Prieš dažant atnaujinamą, jau anksčiau dažytą paviršių, reikia patikrinti senos dangos būklę. Tai galima padaryti keliais labai lengvais būdais.

Sauso delno testas – energingai patriname sieną sausu delnu ir tikriname, ar liko ant jo pėdsakų. Senos dangos likučiai gali rodyti jos sukalkėjimą ir poreikį apdoroti gruntavimo impregnantu ACRYL-PUTZ®. Tai yra labai svarbu, nes dažai užtepti ant nepadoroto pagrindo pradės greitai atskilinėti.

Įpjovimai – šiuo testu patikrinsime dangos sukibimą. Įpjauname dangoje horizontalias ir vertikalias susikryžiuojančias linijas. Tarpai tarp linijų neturi viršyti 5 mm. Po to, ant įpjautų grotelių klijuojame dažymo juostą. Energingai ją nuplėšiame ir tikriname, ar ant jos liko senos dangos likučių. Jei taip, turime metaline mentele nugremžti senus dažus.

1 žingsnis. Grybelio pašalinimas.

Jei prieš darydami remontą, pastebėjome ant sienos grybelį, būtina panaudoti grybelį naikinančią priemonę VIDARON. Jos reikia užtepti teptuku, voleliu ar purškikliu ant grybelio pažeistos sienos, po to nušveisti ir nuplauti vandeniu. Išdžiūvus, užtepame dar vieną sluoksnį.

2 žingsnis. Įtrūkimų koregavimas.

Didesni įtrūkimai

  • Net kelių centimetrų įtrūkimus užglaistome mišiniais ACRYL-PUTZ® ST10 START, ACRYL-PUTZ® START ST11 S.
  • Jei įtrūkimai didesni, reikėtų panaudoti gipso klijus ACRYL-PUTZ® KG31.

Įbrėžimai ir įskylimai – priklausomai nuo jų rūšies, užtaisomi įvairiais būdais. Smulkūs įbrėžimai, ypač pastebėti prieš pat dažymą, lengvai užglaistysime išlyginimo mišiniu ACRYL-PUTZ®LIGHT. Tokios savybės, kaip greitas džiūvimo ir sukietėjimo laikas, mažas susitraukimas, puikus sukibimas, leidžia greitai pataisyti pagrindą.

Esant labiau komplikuotiems defektams, rekomenduojama vadovautis toliau pateiktais patarimais: metalinės mentelės kraštu pagilinti įskylimą, o paskui gerai išvalyti. Tik po to, galima užglaistyti šį įskylimą. Rekomenduojamas ACRYL-PUTZ® FLEX glaistas , kuris dėl jame esančio stiklo pluošto apsaugo nuo naujų įskylimų. Jis sudaro permatomą dangą su matomu pluoštu, kurią sukietėjusią galima užglaistyti.

3 žingsnis. Gruntavimas.

Prieš pradedant gruntavimą, visada būtina išvalyti pagrindą nuo dulkių. Tik po to, galima užtepti gruntavimo impregnanto sluoksnį ACRYL-PUTZ®. Gruntavimas yra būtinas etapas, nes suvienodinamas pagrindo įsigeriamumas, sustiprinamas ir padidinamas glaisto sluoksnių sukibimas. Funkcija, apsauganti nuo pernelyg greito pagrindo vandens įsigeriamumo, užtikrina teisingas paviršinių gaminių džiūvimo sąlygas.

4 žingsnis. Glaistymas.

Lyginamasis sluoksnis – gaminys, kuris puikai tinka pažeisto paviršiaus koregavimui, yra glaisto mišinys ACRYL-PUTZ® ST10 START. Jo pagrindinės savybės yra mažas susitraukimas, greitas džiūvimo laikas ir lengvas šlifavimas. Tai yra birus mišinys, todėl prieš pradedant darbus, reikia atitinkamai jį paruošti. Prireiks dviejų nerūdijančio plieno glaistiklių. Mažesniu užtepame glaistą ant platesnio, kuriuo išlyginame gaminį ant sienos. Klojama po vieną maždaug 3 mm storio sluoksnį. Glaistikliai visada turi būti švarūs, kad ant sienos nepakliūtų gumulėlių.

Lyginamasis sluoksnis – galutiniam sienos išlyginimui rekomenduojamas ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ. Svarbiausias šio glaisto privalumas yra galimybė jį naudoti ilgesnį laiką, nes išsaugoma vientisa konsistencija. Puikiai tinka mechaniniam naudojimui.

Šlifavimas – dauguma rekomenduojamų glaistų apdorojami tradiciniu būdu, t. y. visiškai sukietėjusį ir išdžiūvusį. Tuo atveju, mentele su švitriniu popieriumi ar tinkleliu (Nr. 100–150) kruopščiai šlifuojame išdžiūvusį glaistytą paviršių.Kampuose ir sunkiai pasiekiamose vietose rekomenduojama apkarpytų kraštų švitrinė kempinėlė. Slifuojant tikrai pravers lempa, kuria galėsite apšviesti paviršių iš šono. Tai tiksliai parodys vietas, kurias reikėtų pakoreguoti. Baigus darbus būtina viską išvalyti nuo dulkių.

5 žingsnis. Pagrindo emulsijos naudojimas.

Prieš užtepant dekoratyvinę emulsiją, rekomenduojama panaudoti pagrindo emulsiją, kuri suvienodins pagrindą. Siuo atveju, rekomenduojama lateksinė emulsija MAGNAT GRUNT. Sie gaminiai padidina paviršinių sluoksnių išeigą, gerina dengimą ir užtikrina sienų kvėpavimą. Be to, jie tinka, kai planuojame pakeisti sienos spalvą iš tamsios į šviesią.

Taip paruoštą pagrindą galima dažyti. Tik belieka pasirinkti spalvą ir ilgus metus džiaugtis gražiomis sienomis.