* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

KAIP IŠNAIKINTI SIENŲ GRYBELĮ?

KAIP IŠNAIKINTI SIENŲ GRYBELĮ?
Naminis grybelis ir pelėsis mūsų klimato sąlygomis yra viešai paplitusi problema. Namų ore sklaidantys šių organizmų sporos nematomos plika akimi, tačiau gali grėsti mūsų sveikatai. Norint veiksmingai kovoti su grybeliu, reikia ne tik pašalinti nuo sienų baisias dėmes, bet pirmiausia – panaikinti jų priežastį.

Svarbiausia negražių ir pavojingų grybelių atsiradimo priežastis yra drėgmė. Ilgalaikė, didelė oro drėgmė patalpose dažnai yra netinkamo vėdinimo rezultatas. Ore esantys vandens garai, susikondensuoja ant sienų dėl temperatūros svyravimo. Tokiu būdu reguliariai susidaranti rasa sudaro idealią aplinką pavojingų bakterijų ir grybelių vystymuisi.

Be to, vanduo į patalpas gali skverbtis iš lauko, pvz., iš suskylusio lietvamzdžio, nesandaraus stogo ar kitų pastato konstrukcijos trūkumų. Tokiu atveju, kovoti su grybeliu pradedame nuo šių defektų pašalinimo.

Nereikalingas remontas

Vis dėlto, ką daryti su grybelio pažeistomis sienomis? Priešingai paplitusios nuomonės, visai nereikia nukapoti tinko iki plytos. Vaizdą gadinančios problemos galima atsikratyti daugeliu atveju naudojant Priešgrybelinę priemonę VIDARON. Tai profesionali namų grybelį ir pelėsį naikinimo priemonė. Jos veiksmingumas grindžiamas naujausios kartos biocidais, t. y. junginių naikinančių kenksmingus organizmus.

– Priemonė nuo grybelio VIDARON prasiskverbia į pagrindo struktūrą, tokiu būdu ilgai ir veiksmingai pašalina sporas, – aiškina vyriausias specialistas „FFiL Śnieżka SA“ Krzysztofas Kędzioras. – Ji tinka įvairiems paviršiams: medžio, betono, sienų ir tinkų. Be to, gali būti naudojama dažų, klijų ir emulsinių dažų dangose bei kitoms statybinėms medžiagoms, – sako ekspertas.

Priešgrybelinė priemonė VIDARON gali būti naudojamas pastatų viduje ir išorėje. Dėl to, veiksmingai pailginsime, pvz., sodo mažosios architektūros medinių elementų tarnavimo laiką.

Kaip naudoti?

Priemonę patogiausia užpurkšti ant sienos tiesiai iš indo. Naudodami, prisiminkime apie tinkamas saugos priemones: drabužius ir apsauginius akinius.

Panaudojus pirmą kartą, palaukti vieną valandą, per tą laiką grybelis akivaizdžiai nublanks. Pažeistas vietas reikia kruopščiai nušveisti. Pabaigoje pakanka nuplauti sieną švariu vandeniu. Norėdami būti tikri, visiškai išdžiūvus valomai vietai, galime užpurkšti dar kartą priemonės sluoksnį.

Profilaktinis sidabras

Norėdami išvengti grybelio problemos ateityje, išskyrus tinkamą vėdinimą, galima rizikos sieną nudažyti specialiosios paskirties „Śnieżka“ virtuvės ir vonios kambario dažais. Sie dažai yra itin atsparūs drėgmės poveikiui. Dėl sudėtyje esančio grynojo sidabro, jie padeda stabilizuoti susirenkančio ant sienų sveikatai žalingo pelėsio, grybelio ir bakterijų kiekį.

– Prisiminkime, kad grybelio atsiradimo prevencijai, svarbiausia užtikrinti tinkamą būsto vėdinimą ir šildymą. Jei virtuvės ar vonios kambario sienose nuolat susikondensuoja drėgmė, turime dažnai ir intensyviai, kai tik leidžia oro sąlygos, vėdinti patalpas, – pataria Krzysztofas Kędzioras.