* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

VAIKO KAMBARYS KUPINAS SPALVŲ

Vaiką supančios spalvos gali jį raminanti ar skatinti veiklai. Todėl vaiko kambario sienų spalvos turi didelę reikšmę ir privalo būti suderintos su mažojo gyventojo emociniu jautrumu. Vaikų kambariams dažniausiai puikiai tinka gyvos, džiaugsmingos, veiklą skatinančios spalvos, tačiau būtina prisiminti, kad pernelyg intensyvios spalvos gali ir varginti.

Vaikystė – nerūpestingas laikas, kai neišeinant iš savo kambario galima patirti nuostabiausių nuotykių spalvingame fantazijos pasaulyje. Pakanka antklodės, kelių kėdžių bei turtingos vaizduotės… ir jau po akimirkos galima pavirsti mėgstamiausias pasakos herojumi. Vaikų vaizduotę itin skatina aplinka, įskaitant spalvas, kurios gali turėti didelės įtakos žmogaus nuotaikai ir aktyvumui.

Vaiką supančios spalvos gali raminti ir stimuliuoti. Todėl vaiko kambario sienų spalvos turi didelę reikšmę ir privalo būti suderintos su mažojo gyventojo emociniu jautrumu. Vaikų kambariams dažniausiai puikiai tinka gyvos, džiaugsmingos, veiklą skatinančios spalvos, tačiau būtina prisiminti, kad pernelyg intensyvios spalvos gali ir varginti.

Gerai priderinta spalva

Įrengiant vaikų kambarius gali padėti spalvų psichologija, aiškinanti konkrečių spalvų reikšmę ir įtaką. Pasinaudojant šio mokslo suteikiamais patarimais, galima susikurti funkcionalias patalpas, kuriuose vaikas maloniai leis laiką.

kolory do pokoju dziecka

Sodrios, džiaugsmingos spalvos, pvz., raudona ar intensyvi oranžinė, suteikia patalpai daug energijos ir skatina smagiai žaisti. Jei kasdien vaikas yra per daug aktyvus, gyvomis spalvomis geriau nudažyti tik vieną sieną. Jomis galima nudažyti nedidelius elementus (pvz., ramsčius, kurie dažnai sutinkami kambariuose palėpėse),o šalia panaudoti ramesnes spalvas. Mėlyna spalva ramina ir teigiamai veikia vaiko koncentraciją. Sia spalva tinka dažyti sieną, pvz., kampe, kur vaikas ruošia pamokas. Žalia spalva atpalaiduoja ir ramina, todėl taip pat dažnai naudojama vaikų kambariuose. Ne tik spalva, bet ir jos atspalvis yra svarbus. Pavyzdžiui, ryški, labai sodri žalia itin pagyvins patalpą, o tamsi ir prislopinta žalia suteiks visai kitokios, melancholiškos nuotaikos.

Balta spalva suteikia patalpoms švaros ir tvarkos jausmą, sukuria gerą kontrastą praktiškai kiekvienai spalvai. Tačiau dėl baltos spalvos pertekliaus interjeras gali dvelkti šaltumu ir griežtumu. Visai kitokia yra geltona spalva, įvairiais jos atspalviais nudažytas vaikų kambarys atrodys šiltas ir jaukus. Mažų vaikų kambariuose geras sprendimas yra panaudoti ryškias ir pastelines spalvas, kurios ramina ir asocijuojasi su jautrumu.

Sveikata ir funkcionalumas

Pasirenkant vaikų kambario sienų spalvas negalima pamiršti apie sveikatą. Tokioms patalpoms dažyti skirtų dažų sudėtyje turi būti kuo mažesnis LOJ (lakiųjų organinių junginių) kiekis, kad nesukeltų dirginimo. Todėl čia geriau naudoti vandens dažus, kurie, palyginti su tirpikliniais gaminiais, turi mažiau cheminių medžiagų. Atskiras klausimas yra dažų parinkimas alergiją turinčio vaiko kambariui. Kai kurie gamintojai, pvz., „Śnieżka“, siūlo specialių hipoalerginių dažų, turinčių nepriklausomų alergijos problemas nagrinėjančių mokslo institutų atestatus. Tokie dažai nedirgina, todėl tinka ir yra saugūs alergiškiems ir itin jautriems žmonėms.

kolory w pokoju dziecięcym

Vaikų kambariuose, palyginti su kitomis patalpomis, yra didesnė tikimybė atsirasti nešvarumams ir įvairioms dėmėms. Tokias nesibaigiančių žaidimų vietas reikia dažnai tvarkyti ir tai gana vargina. Kambario siena virsta erdve, ant kurios vaikai lavina savo meninius įgūdžius, čia galima rasti delnų įspaudų ar akvarelinių dažų dėmių. Todėl puikus sprendimas yra dažyti vaikų kambario sienas plovimui ar drėgnam valymui atspariais dažais. Tokių dažų naudojimas labai palengvins ir pagreitins sienų paviršių valymą, nebeprireiks iš naujo dažyti sienų, nes daugelis nešvarumų bus galima išvalyti drėgna šluoste.

Mažylio karalystė

Vaiko kambarys dažnai tampa arena, kurioje vyksta daugybė žaidimų. Naudojant spalvas (ir trupinėlį vaizduotės) tokias patalpas galima gana lengvai paversti stebuklų šalimi, kupina įvairių būtybių. Naudojant atitinkamus šablonus ir dažus vaiko kambario sienos gali būti padengtos mūsų mažylio mėgstamiausiais pasakos herojų atvaizdais arba, pvz., Amazonės džiunglių floros ir faunos motyvais.

kolory w pokoju dziecięcym

Vertėtų paraginti vaikus dažyti sienas kartu, jiems tai tikrai bus puiki galimybė pažaisti ir patobulinti savo piešimo gebėjimus. Rinkoje siūlomi dažai leis sukurti praktiškai neribotų spalvų kūrinių. Tačiau svarbiausia, kad tokiose patalpose gerai jaustųsi pats vaikas.