* WAŻNE:

Dostępny asortyment oraz aktualności mogą różnić się w zależności od kraju. Dlatego wybór języka powiązany jest krajem pobytu przy wyborze strony producenta.

Jeśli wybieresz przeglądanie w języku polskim a przebywasz na terenie Rosji - asortyment podany na stronie może różnić się od dostępnego.

KAIP SPALVA VEIKIA ERDVĘ

Supančios Jus spalvos – tai kažkas daugiau nei gražios patalpos ir spalvingi baldai. Aplink mus esančios spalvos turi tiesioginės įtakos tam, kaip vertiname mus supančią erdvę. Profesionaliai suderintos spalvos gali optiškai padidinti paviršių, „nuleisti“ lubas, sutrumpinti ar pailginti patalpas ir pan.

Šiuo metu dažų spalvų pasirinkimas yra be galo platus – galime rinktis ne tik iš spalvų, bet ir iš atspalvių, disponuodami plačia pastelinių, šviesių ir stiprių, išraiškingų spalvų palete. Išmanant erdvės formavimo principus, pasinaudojant spalva galima itin lengvai kurti erdvės išvaizdą. Toliau pateikiami keli pagrindiniai erdvės formavimo spalva principai.

Pirmas ir vienas svarbiausių – spalvų suskirstymas į šiltas ir šaltas. Tiksliai taip jaučiame ir priimame spalvą įeidami į spalvingai išdažytas patalpas:

  • šiltos spalvos: geltona, rožinė, raudona, ruda, smėlinė, violetinė su raudonos persvara (rožės ir viržiai); šaltos spalvos – tai žydra, mėlyna, violetinė su mėlynos persvara (lelijų),žalia ir žalsva;
  • šiltos spalvos yra draugiškos, džiaugsmingos, saulėtos, o šaltos spalvos nors šaltos išvaizdos, bet jos yra subtilesnės, labiau elegantiškos, prašmatnios ir rafinuotos. Todėl vonios kambariuose, kur vyrauja iš prigimties šalta keramika ar akmuo, daug rečiau galima sutikti šaltas spalvas.

Antras irgi svarbus spalvų suskirstymas yra susijęs su spalvų intensyvumu. Stiprios, sodrios spalvos visiškai kitaip vertinamos nei blankios, šviesios, t. y. pastelinės spalvos. Visa patalpa išdažyta stipria, intensyvia spalva atrodo optiškai mažesnę nei ta pati patalpa nudažyta tomis pačiomis, bet pastelėmis spalvomis.

Intensyvios, sodrios spalvos mums atrodo artimesnės, labiau dominuoja likusioje patalpoje. Žinant šį principą, labai lengva formuoti erdvę. Norint optiškai sumažinti pernelyg aukštas lubas, pakanka išdažyti jas tamsesne spalva, o sienas daug šviesesniu atspalviu...

Norint padaryti patalpą platesnę arba susiaurinti pernelyg siaurą ar plačią reikia tamsesnėmis spalvomis nudažyti atitinkamas sienas.

Būtent tas intensyvios spalvos bruožas atrodo arčiau mūsų ir dominuoja likusioje patalpoje, pastaruoju metu itin dažnai naudojamas įrengiant patalpas. Viena siena, architektūros elementas ar koks nors jos elementas, pvz., niša ar išsikišanti dalis, dažoma intensyvia spalva. Toks dažymas prideda patalpoms charakterio, naujoviškumo ir elegantiškumo ir visų pirma efektyviai veikia erdvę.